aktualizováno: 28.01.2023 18:23:16

N U B I K A  -  bílý  švýcarský  ovčák a šiperka

AKTUÁLNÍ ŠTĚŇÁTKA - Bílý ovčák

Vítáme Vás na našich stránkách

TOPlist

kontakt

NUBIKA

Karin Rohanová
 
karasek.k@seznam.cz 
+420 777 586 714

 www.nubika.cz

 


Máme štěňátka - foto 

krytí - 14.11.2022

Datum narozeni: 13.1.2023

3 kluci a 5 holek

momentálně všechna zamluvená

ODBĚR - JARO 2023 cca od 10.3.

 

matka: Mazikeen Nubika  &  otec: Boss Hugo Boss Taien

Všechna štěnda budou převážně krátkosrstá ale očekáváme možná i nějaké dlouhosrté štěndowink a všechna budou po rodičích MDR +/+

 

 

matka: MAZIKEEN Nubika

 

kompletní info o Mejzi zde  

 

 

 

Rodokmen na pedigreedatabase

 

otec: Boss Hugo Boss Taien "Emerson"

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR +/+, DNA

plnochrupý, skus nůžkový, 66 cm, krátkosrstý, 4/9/2014

zkoušky: BH-VT

Za taťkou jsme se vydali až na Slovensko, cesta byla pohodová a nakryto bylo doslova v mžiku. Mejzik se nám zamilovala na první pohled a já se jí vůbec nedivím, Emerson je neuvěřitelný a naprosto úžasný pesan a při krytí se choval jako ostřílený mazák. Na krytí jsem cestovala s Emersonovou chovatelkou, která ho velmi výstižně popsala a já nemohu jinak než souhlasit, jsem z tohoto psa opravdu nadšená a moc držím palce aby vše klaplo.

"Emerson je bílý ovčák s hromadou předností. Jeho největší přednost je bezesporu povaha, je stále tím oddaným, vždy dobře naladěným, všímavým a jednoduše spolupracujícím psem. Má splněnou zkoušku Bh/VT, má rád obrany, má rád cvičení, má rád balónky, pamlsky, prostě svět ho baví. S Emersonem můžete dělat cokoliv a taky nic, a on se vždy přizpůsobí situaci a je příjemným společenským a sociálním psem.

Emerson je velký pes, má 66 cm a přesto zůstal velmi elegantní, bez známek lymfatie, s krásným pevným hřbetem v dokonalé horní linii, s naprosto rovným a dobře nasazeným ocasem. Přední končetiny má i v 8mi letech bez prošlapů, rovné, silné. Hrudník má široký s výrazným předhrudím a celkově je ve výborném formátu s korektním úhlením a postavením zadních končetin. Co každého znalce plemene musí zaujmout je jeho rovná, dobře přilehlá kvalitní a naprosto bílá srst bez nádechu žluté. Výrazově je Emerson v typu své maminky - GrandCh. Toyen Taien "Tori", má vysoko nasazené tvarově výborné ucho, velké mandlové oči, výborné linie hlavy. A ano - je v tom starém typu bílého ovčáka, který mám tak ráda, takže jeho hlava je výrazná, samčí, ale ne hrubá, je se správnou sílou čelistí a dokonalým skusem i v tomto věku ... Tatínkem Emersona je Gaudi du Bois des Ternes, syn nezapomenutelného světového vítěze Beutifull Angel du Bois des Ternes. V Emersonově případě mohu říct, že si z obou rodičů vzal to nejlepší...a i v 8mi letech je Emerson velmi vitální, pohyblivý, bez známek stárnutí, s jiskrou v oku a krásnou srstí."

Vzhledem k tomu, že jsme dorazili až večer za tmy, což pesanům sice vůbec nevadilo ale holt sluníčkové fotky jsme nepřivezli ale nevadí, protože i tak se nám nějaká ta fotka povedla.